środa, 19 maja 2010

dress code w biznesie / casual

Casual - czyli strój luźny weekendowy , sportowy. Chociaż są całe wielkie dziedziny życia zawodowego gdzie jest to styl obowiązujący przez siedem dni w tygodniu, to jednak standardowo w korporacjach i wszędzie tam gdzie na co dzień obowiązuje garnitur, ten dress code może przydać się w ramach, mniej formalnych okazji takich jak wszelkiego rodzaju firmowe grile, pikniki, nieformalne szkolenia , weekendy firmowe itd
Obowiązuje strój wygodny, luźniejszy niż w tygodniu, ale nie jest to bynajmniej wolna amerykanka, w ramach casual są zasady.
Panowie, weekendowe miękkie spodnie, typu chinos, ale też dżinsy, bojówki, latem dopuszczalne gabardynowe szorty. Najbardziej odpowiednie są miękkie sportowe koszule, koszulki tupu polo, bawełniane swetry, ew dobrej jakości T-shirty. Obuwie praktycznie dowolne, typu żeglarskiego, miękkie mokasyny w stylu Gucci czy Tod’s , ale dopuszczalne jest też obuwie stricte sportowe. Uprawiane wśród ludzi biznesu modne sporty, też generują ściśle określone zasady i wewnętrzny dress code co do preferowanych brandów i tego co się nosi a co jest de passe. Jeśli chcesz brylować wśród eleganckich golfistów, tenisistów, żeglarzy co latem pływają po Śródziemnym albo wśród sysnobowanego towarzystwa graczy polo, nie pozostaje ci nic innego jak swoje ubranko zestawić z właściwych marek. Podpatruj. Tak czy siak to wszystko obraca się w ramach casual podobnie jak u mężczyzn, obowiązuje weekendowa luźna elegancja. Wysokiej jakości, rodem od Ralpha Laurena czy Henry's Cotton. Nie prawdą jest że w ramach casual mieści się wszystko co mamy w szafie. Casual charakteryzuje się prostotą, wyśmienitą jakością i wygodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz